מכשירי תנועה

מאמר – חברת מכשירי תנועה ומכוניות – יבואנית סוזוקי, ג'יפ, קרייזלר לישראל.

למן היווסדה, בשנת 1949, משמשת מכשירי תנועה בע"מ כסמל לאיכות, מובילות והוגנות בשוק הרכב בישראל. במשך כל שנות פעילויותה הפגינה החברה יצירתיות וחזון, ושימשה כבית טוב למותגי איכות בינלאומיים רבים, מכל חלקי תבל. במשך השנים בנתה החברה תשתית ניהולית ותפעולית מוצקה, המשמשת כבסיס לכל פעילויותה ופעילויות חברות הבת שלה. בסיס זה, כמו גם חוסנה הפיננסי של החברה, מעניקים לשותפיה המקומיים והבינלאומיים שקט וביטחון עסקיים.
בשנת 2004 פוצלה פעילותה העסקית של חברת מכשירי תנועה בע"מ, ונוסדה חברת מכשירי תנועה ומכוניות (2004) בע"מ הנמצאת בבעלות חברות שבשליטת צבי נטע. החברה עוסקת בכל הפעילות המסחרית ,ייבוא שווק והפצה של כלי רכב מתוצרת סוזוקי, קרייזלר, ג'יפ ודודג' ומוצריהם, בעוד שאחזקות הנדל"ן והפעילות התעשייתית נותרו בידי מכשירי תנועה בע"מ.
התשתית התפעולית של החברה כוללת מרכז לוגיסטי הממוקם בפארק התעשייה "ראם" (ליד צומת כנות) הכולל מחסני ערובה (בונדד) לכלי רכב, מתקן להכנה ומסירה של כלי רכב, מכון רישוי מוסמך חדיש ומתקדם, מרכז מכירה ומוסך למלגזות מתוצרת יונדאי  וייל ולציוד מכני הנדסי כבד מתוצרת יונדאי וקומטסו כמו גם מחסני חלפים. לחברה ארבעה אולמות תצוגה (בתל אביב, ירושלים, פתח תקוה וחיפה), 21 סוכנויות מורשות לסוזוקי ו – 4 סוכנויות מורשות לקרייזלר. מערך השירות  כולל מרכזי שירות (מוסכים) בפתח תקוה ובחיפה,  ו- 38 מוסכים (מרכזי שירות) מורשים. החברה הקימה, בסמוך למרכז השירות בפתח תקוה  מרכז פורשה חדיש בעיצוב מודרני המוביל את מרכזי פורשה בעולם. מרכז זה כולל אולם תצוגה ומוסך חדיש המספקים שירות ללקוחות מכל הארץ.
פעילותה של החברה בתחום הרכב והתחבורה כוללת יבוא , שיווק והפצה של כלי רכב וחלפים מתוצרת סוזוקיקרייזלרג'יפ , דודג' ופורשה, ייבוא והפצה של צמיגים מתוצרת ברידג'סטון, המשווקים ב–150 נקודות שירות ברחבי הארץ , יבוא, שיווק ושירות של ציוד כבד מתוצרת יונדאי וקומטסו. החברה מספקת שירותי תפעול ותחזוקה לציי רכב באמצעות חברת הבת –ח.י.ל ניהול ואחזקת ציי רכב, שירותי ליסינג באמצעות חברת הבת כספא ליסינג ושירותי ביטוח באמצעות חברת הבת מתיב. כמו כן החברה מתמחה בייבוא והפצה של חלקי חילוף מקוריים ותחליפיים לכל סוגי הרכב באמצעות חברת הבת מוטו פרטס.  בתחום התחבורה הציבורית החברה שותפה במטרופולין תחבורה ציבורית בע"מ ומטרודן ב"ש  בע"מ המתפעלות יחד צי של כ – 500 אוטובוסים.

החברה היא ספק מוכר של ממשלת ישראל ומשרד הביטחון ומזה שנים מוכרת את מוצריה ושירותיה לחברות הגדולות ביותר בכל מגזרי העסקים של הכלכלה הישראלית.
החברה שומרת על איכות גבוהה והיא מוסמכת 2008: ISO9001 (הכולל תקן של איכות הסביבה).